NXP Semiconductors
Producto No:
PMEG4002AESFYL
Fabricante:
Paquete:
DSN0603-2
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTT 40V 200MA DSN0603-2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
7969
$0.038
$302.822
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 1.25 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 18pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DSN0603-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 525 mV @ 200 mA |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |