Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG4020EPK,315
Fabricante:
Paquete:
DFN1608D-2
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DFN1608D-2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.38
$0.38
10
$0.285
$2.85
100
$0.177555
$17.7555
500
$0.121486
$60.743
1000
$0.093452
$93.452
2000
$0.084113
$168.226
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 90pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN1608D-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 10 V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 2-XDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660 mV @ 2 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | PMEG4020 |