Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG4020ETP,115
Fabricante:
Paquete:
SOD-128/CFP5
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD128
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.475
$0.475
10
$0.3686
$3.686
100
$0.221255
$22.1255
500
$0.20482
$102.41
1000
$0.13928
$139.28
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 250pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-128/CFP5 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-128 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 490 mV @ 2 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | PMEG4020 |