Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG45T10EXD-QX
Fabricante:
Paquete:
SOD323HP
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 1A SOD323HP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.24795
$2.4795
100
$0.1254
$12.54
500
$0.102315
$51.1575
1000
$0.075914
$75.914
2000
$0.063868
$127.736
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 8 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 130pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD323HP |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 45 V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 2-SMD, Flat Lead |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520 mV @ 1 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |