Infineon Technologies
Producto No:
PMEG6010ETR,115
Fabricante:
Paquete:
SOD-123W
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
PMEG6010HIGH-TEMPERATU1SCHOTTBAR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4.4 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 120pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 60 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-123W |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530 mV @ 1 A |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |