Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG60T30ELPX
Fabricante:
Paquete:
SOD-128/CFP5
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SOD128
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5795
$0.5795
10
$0.4978
$4.978
100
$0.3458
$34.58
500
$0.269971
$134.9855
1000
$0.219431
$219.431
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 16 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 560pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-128/CFP5 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.8 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SOD-128 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 620 mV @ 3 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | PMEG60 |