PMP4501G,135
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMP4501G,135
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
5-TSSOP
Descripción:
TRANS 2NPN 45V 0.1A 5TSSOP
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 250MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 5mA, 100mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 45V
Supplier Device Package 5-TSSOP
Series -
Transistor Type 2 NPN (Dual) Matched Pair, Common Emitter
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Power - Max 300mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 15nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 2mA, 5V