NXP USA Inc.
Producto No:
PMP5501G,115
Fabricante:
Paquete:
SOT-353
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR,
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
4438
$0.0665
$295.127
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 175MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Supplier Device Package | SOT-353 |
| Series | - |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) Matched Pair, Common Emitter |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Power - Max | 300mW |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |
| Base Product Number | PMP5501 |