PMRL125W-NWR120
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
PMRL125W-NWR120
Descripción:
PMI 11-05-2015
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.23" (5.84mm)
Millicandela Rating 2180mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series PMRL125
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 3mm, T-1