PMRL200-NWB12H-WT
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
PMRL200-NWB12H-WT
Descripción:
PMI 5-2-17 WT
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series PMRL200
Type LED
Voltage 12V
Lens Color -
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4