PNE20030EP-QX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PNE20030EP-QX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-128/CFP5
Descripción:
HYPERFAST/ULTRAFAST RECOVERY REC
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Capacitance @ Vr, F 32pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-128/CFP5
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-128
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 980 mV @ 3 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A