PNP4WVJT-73-2K2
YAGEO
Producto No:
PNP4WVJT-73-2K2
Descripción:
RES 2.2K OHM 5% 4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series PNPV
Power (Watts) 4W