PNP7WVJT-91-0R2
YAGEO
Producto No:
PNP7WVJT-91-0R2
Descripción:
RES 0.2 OHM 5% 7W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series PNPV
Power (Watts) 7W