Anderson Power Products, Inc.
Producto No:
PP30MF-PPCT
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
PCB PIN CONT.& HSG.TIN PL.
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Color | - |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Spring Retention |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | Powerpole® |
| Connector Style | Single Pole |
| Mfr | Anderson Power Products, Inc. |
| Pitch | - |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Non-Gendered |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |