PS6MH40-102A3030-PM
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PS6MH40-102A3030-PM
Descripción:
6MM CARBON SMD POTENTIOMETER, HO
En stock : 2000
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±1500ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series PS6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W