PSMN013-100XS,127
NXP USA Inc.
Producto No:
PSMN013-100XS,127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
TO-220F
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 35.2A TO220F
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3195 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 57.5 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13.9mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package TO-220F
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 48.4W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 35.2A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V