PSMN029-100HLX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PSMN029-100HLX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK56D
Descripción:
PSMN029-100HL/SOT1205/LFPAK56D
En stock : 1600
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3637pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 29.6nC @ 5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 27mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56D
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Series -
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 68W (Ta)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Ta)