PSMN1R0-25YLDX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PSMN1R0-25YLDX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK56, Power-SO8
Descripción:
MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56
En stock : 5953
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Schottky Diode (Body)
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5308 pF @ 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 71.8 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.89mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Series -
Power Dissipation (Max) 160W (Tc)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V