PSMN4R3-100ES,127
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PSMN4R3-100ES,127
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
I2PAK
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 120A I2PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9900 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 170 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.3mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package I2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 338W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V