PSMN6R1-30YLDX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PSMN6R1-30YLDX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK56, Power-SO8
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 66A LFPAK56
En stock : 1198
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 817 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13.6 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 47W (Tc)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 66A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V