PSP7WSJB-120R
YAGEO
Producto No:
PSP7WSJB-120R
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 120 OHM 5% 7W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.354" Square x 0.984" L (9.00mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series PSP
Power (Watts) 7W