PT0805FR-7W0R91L
YAGEO
Producto No:
PT0805FR-7W0R91L
Descripción:
RES 0.91 OHM 1% 1/4W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 910 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W