Hogar / Trimmer Potentiometers / PT10LH01-252A2020-PM-S
minImg
PT10LH01-252A2020-PM-S
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PT10LH01-252A2020-PM-S
Descripción:
10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
En stock : 4920
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2.5 kOhms
Series PT10
Power (Watts) 0.15W