PT1206FR-7W0R1L
YAGEO
Producto No:
PT1206FR-7W0R1L
Descripción:
RES 0.1 OHM 1% 1/2W 1206
En stock : 2875
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W