Hogar / Trimmer Potentiometers / PT15RV15-104A2020-E-S
minImg
PT15RV15-104A2020-E-S
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PT15RV15-104A2020-E-S
Descripción:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
En stock : 5142
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PT15
Power (Watts) 0.25W, 1/4W