PT2512FK-7W0R08L
YAGEO
Producto No:
PT2512FK-7W0R08L
Descripción:
RES 0.08 OHM 1% 2W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient -
Ratings AEC-Q200
Resistance 80 mOhms
Series PT
Power (Watts) 2W