APEM Inc.
Producto No:
PT65303
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH ROTARY DIP HEX 150MA 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.329
$9.329
10
$8.90625
$89.0625
25
$8.10046
$202.5115
100
$6.997605
$699.7605
250
$6.361504
$1590.376
500
$5.894978
$2947.489
1000
$5.470879
$5470.879
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Positions | 16 |
| Actuator Level | Raised |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Rotary with Shaft |
| Current Rating (Amps) | 150mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.543" (13.80mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | PT65 |
| Body Material | Thermoplastic |
| Length | 0.394" (10.00mm) |
| Electrical Life | - |
| Mfr | APEM Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Sealed - Flux Protection |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |