PT6KH-504A2020-PM
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PT6KH-504A2020-PM
Descripción:
POT 500K OHM LINEAR
En stock : 9937
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Series PT-6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W