PTC10LH01-104A1010
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PTC10LH01-104A1010
Descripción:
POT 100K OHM LINEAR
En stock : 2735
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PTC-10
Power (Watts) 0.33W