PTC10LV10-473A2020
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PTC10LV10-473A2020
Descripción:
10 MM - CERAMIC POTENTIOMETER TH
En stock : 4994
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 47 kOhms
Series PTC-10
Power (Watts) 0.33W