PTC15NH05-103A2020
Amphenol Piher Sensing Systems
Producto No:
PTC15NH05-103A2020
Descripción:
POT 10K OHM LINEAR
En stock : 1762
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PTC15
Power (Watts) 0.5W, 1/2W