Infineon Technologies
Producto No:
PTFB191501EV1XWSA1
Fabricante:
Paquete:
H-36248-2
Lote:
-
Descripción:
FET RF LDMOS 150W H36248-2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Current Rating (Amps) | - |
| Current - Test | 1.2 A |
| Voltage - Rated | 65 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | H-36248-2 |
| Power - Output | 150W |
| Series | - |
| Package / Case | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Voltage - Test | 30 V |
| Technology | LDMOS |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Frequency | 1.99GHz |
| Noise Figure | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Gain | 18dB |
| Base Product Number | PTFB191501 |