Hogar / RF FETs, MOSFETs / PTFB191501FV1R250XTMA1
minImg
PTFB191501FV1R250XTMA1
Infineon Technologies
Producto No:
PTFB191501FV1R250XTMA1
Paquete:
H-37248-2
Descripción:
FET RF LDMOS 150W H37248-2
Guía del usuario
Current Rating (Amps) -
Current - Test 1.2 A
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package H-37248-2
Power - Output 150W
Series -
Package / Case 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Voltage - Test 30 V
Technology LDMOS
Mfr Infineon Technologies
Frequency 1.99GHz