Hogar / RF FETs, MOSFETs / PTFB213004F-V2-R250
minImg
PTFB213004F-V2-R250
Wolfspeed, Inc.
Producto No:
PTFB213004F-V2-R250
Fabricante:
Wolfspeed, Inc.
Paquete:
H-37275-6/2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC AMP RF LDMOS
Guía del usuario
Current Rating (Amps) -
Current - Test 2.4 A
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package H-37275-6/2
Power - Output 60W
Series -
Package / Case H-37275-6/2
Voltage - Test 30 V
Technology LDMOS
Mfr Wolfspeed, Inc.
Frequency 2.17GHz