Hogar / RF FETs, MOSFETs / PTVA082407NF-V2-R5
minImg
PTVA082407NF-V2-R5
Wolfspeed, Inc.
Producto No:
PTVA082407NF-V2-R5
Fabricante:
Wolfspeed, Inc.
Paquete:
PG-HBSOF-4-1
Descripción:
240W, SI LDMOS, 48V, 790-820MHZ,
Guía del usuario
Configuration -
Current Rating (Amps) 10µA
Current - Test 900 mA
Voltage - Rated 105 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PG-HBSOF-4-1
Power - Output 240W
Series -
Package / Case HBSOF-4-1
Voltage - Test 48 V
Technology LDMOS
Mfr Wolfspeed, Inc.
Frequency 746MHz ~ 821MHz