PXP3R7-12QUJ
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PXP3R7-12QUJ
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
MLPAK33
Descripción:
PXP3R7-12QU/SOT8002/MLPAK33
En stock : 2547
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6500 pF @ 6 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.7mOhm @ 18.6A, 4.5V
Supplier Device Package MLPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 12 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 50W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18.7A (Ta), 98.6A (Tc)
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V