Hogar / Single Zener Diodes / PZS515V3BAS-AU_R1_000A1
minImg
PZS515V3BAS-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Producto No:
PZS515V3BAS-AU_R1_000A1
Paquete:
SOD-123
Descripción:
SILICON ZENER DIODE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.09%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.3 V