PZU10B3A115
NXP USA Inc.
Producto No:
PZU10B3A115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SOD-323
Descripción:
SINGLE ZENER DIODE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms