PZU2.7B2A,115
NXP USA Inc.
Producto No:
PZU2.7B2A,115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Descripción:
DIODE ZENER 2.7V 320MW SOD323
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms