PZU4.3B2A,115
NXP Semiconductors
Producto No:
PZU4.3B2A,115
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
SOD-323
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PZUXBA SERIES - SINGLE ZENER DIO
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms