PZU5.6B2L,315
Analog Devices Inc.
Producto No:
PZU5.6B2L,315
Paquete:
DFN1006-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PZU5.6SINGZENDIODES
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2.5 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms