PZU6.8B1A,115
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PZU6.8B1A,115
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Descripción:
DIODE ZENER 6.8V 320MW SOD323
En stock : 899
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3.5 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms