PZU7.5B2L,315
NXP Semiconductors
Producto No:
PZU7.5B2L,315
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
DFN1006-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NEXPERIA PZU7.5B2L - ZENER DIODE
En stock : 117500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 9397
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 4 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms