Q10AP6DQ
Banner Engineering Corporation
Producto No:
Q10AP6DQ
Descripción:
Q10 SERIES: DIFFUSE; RANGE: 0.5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Response Time 3ms
Sensing Distance 19.685" (500mm)
Output Configuration PNP - Light-ON
Sensing Method Diffuse
Light Source Infrared (880nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series Q10
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 5.906" (150.00mm)