Q14F1BXXHB02E
APEM Inc.
Producto No:
Q14F1BXXHB02E
Descripción:
14MM FLSH BLK CHRM HYPR BLU 2VDC
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 2V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak -
Package Tray
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia