Q14F5BXXHR12E
APEM Inc.
Producto No:
Q14F5BXXHR12E
Descripción:
LED INDICATOR 14MM FLUSH BLACK H
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.55" (14.00mm)
Millicandela Rating 800mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series Q14
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 16.00mm Dia