Q14F5BXXHR24E
APEM Inc.
Producto No:
Q14F5BXXHR24E
Descripción:
LED INDICATOR 14MM FLUSH BLACK H
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.55" (14.00mm)
Millicandela Rating 800mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 24V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 16.00mm Dia