Q14P1CZZRYG02E
APEM Inc.
Producto No:
Q14P1CZZRYG02E
Descripción:
LED INDICATOR 14MM PROMINENT TRI
En stock : 1063
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Product Status Active
Lamp Color Green, Red, Yellow
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series Q14
Type LED
Voltage 2V Green, 2V Red, 2V Yellow
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Lens Size 10.00mm Dia