Q14P3BZZRYG12E
APEM Inc.
Producto No:
Q14P3BZZRYG12E
Descripción:
LED PMI PROMINENT GRN/RED/YLW
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Product Status Active
Lamp Color Green, Red, Yellow
Ratings DC
Type LED
Voltage 12V Green, 12V Red, 12V Yellow
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color -
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Lens Size 10.00mm Dia