Q14P3CXXY24E
APEM Inc.
Producto No:
Q14P3CXXY24E
Descripción:
LED PM INDICATOR PROMINENT YLW
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 50mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings DC
Type LED
Voltage 24V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Yellow
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia